Sťažnosti a pripomienky občanov

Na tejto stránke uvádzame názory , pripomienky a sťažnosti občanov Podlavíc a Skubína k problematike prostredia našej štvrti, ktoré môže každý návštevník pripomienkovať v otvorenom diskusnom fóre. 

Postupne na našich zasadnutiach jednotlivé pripomienky a návrhy prerokujeme a výsledky budu zverejnené na jednotlivých podstránkach 

 

Diskusná téma: Sťažnosti a pripomienky občanov

Dátum: 24.09.2014

Vložil: M.Cigler

Titulok: Ulice

Dobrý deň
Chcem sa opýtať kedy sa urobí udržba na Višňovej ulici.Miesta kde sa robili plynové prípojky k domom sú pre autá dosť nepríjemné a autá
radšej chodia po Lipovej ulici do svojích domov.Tiež na ulici Priehrada pred mostom by bolo potrebné odstrániť porasty oproti radovke ,je tam neprehladná situácia pri výjazde z Lipovej ulice je len otázkou času kedy príde k dopranej nehode. Ďakujem za prečítanie

Dátum: 14.10.2014

Vložil: zo zasadnutia OR 14.10.2014

Titulok: Re:Ulice

OR prejednala Vašu požiadavku ako oprávnenú a postúpila zápisom na zistenie poslancom za VO pani Čižmárovej a Laššákovej s tým, že zisteným stavom písomne oboznámia OR na ďalšom zasadnutí

Dátum: 15.10.2014

Vložil: Doc. RNDr. Katarína Čižmárová CSc., MsÚ Banská Bystrica

Titulok: Re:Ulice

Mlynska sa uz robi (aspon tak je avizovane ze od 15.10) a natery mozeme spustit kedykolvek. Co sa tyka ulic, dam preverit vyspravky-ale asi az v novom rozpocte to bude mozne.

Dátum: 11.12.2013

Vložil: Katarína z Podlavíc

Titulok: Mliečny automat

Neviem presne z akeho dovodu bol automat na mlieko z Podlavic odstraneny a kto o tomto rozhodoval, ba vobec kto toto dovolil, detom zobrat mlieko. Neviem, ci na toto boli nejake reakcie, ale isto tu nejde o jedno dieta... zvykli si od malicka na toto mliecko a ine teraz pit nechcu. Preco musia na hlupost dospelych tak casto doplacat nevinne deti? Kto vie s tym nieco robit, ci ak ma niekto v tom prsty, kto to zapricinil, ci sposobil, alebo dovolil, vratte nam automat a mlieko detom do zivota co najskor... Dakujem!

Dátum: 02.01.2014

Vložil: Zuzana zo Skubína

Titulok: Re:Mliečny automat

Prikláňam sa k názoru p. Kataríny. Tiež mi chýba ten automat a teraz musím chodiť pre mlieko na sídlisko, alebo na Kyjevské námestie. Čo my občania máme preto urobiť aby ten automat bol znovu namontovaný ?

Dátum: 23.11.2013

Vložil: Slivková Anna zo Skubína

Titulok: Poďakovanie

Dňa 15.11.2013 som sa ako jedna z mnohých jubilantov zúčastnila stretnutia, ktoré pre nás pripravila OR Podlavice-Skubín. Bola som milo prekvapená priebehom stretnutia, jeho atmosférou, programom, občerstvením, darčekmi, a týmto chcem poďakovať všetkým tým, čo sa o to pričinili. Vážim si, že ani v časoch krízy na nás dôchodcov nezabúdate.

Dátum: 19.10.2013

Vložil: Kakadu Domáci

Titulok: Sloboda

Dobrý deň som kakadu a mám jeden veľký problém už dlho som sa nepreletel po Podlaviciach lebo miestne výpary z áut tak smrdia že som vždy musel zletieť lebo sa mi zleptal zobák.
Ďakujem za pochopenie.
Kakadu Domáci

Dátum: 19.10.2013

Vložil: Korela Domáca

Titulok: Re:Sloboda

Dobrý deň pán kakadu, mám taký istý problém a tiež sa chcem posťažovať rada by som potrestala tie motorové kone!

Dátum: 27.05.2013

Vložil: Anna Kráľová

Titulok: Žiadosť o poskytnutie informácie

Vážení poslanci a členovia Občianskej rady, obraciam sa na Vás o poskytnutie informácie ohľadom stavby silážnej jamy v starej časti Skubína - Skubínska cesta /za poslednym RD p. Kubiša st./. Dozvedela som sa, že na parc. KNE 327/2 TTP, ktorá je majetkom Mesta BB -ZARES-u BB, ktorú má v prenájme PD Podlavice /pred.Ing. Makan/. Vedľa tejto parc. sa nachádza aj moja parc.KNE 328 doteraz ma nikto neoslovil o vyjadrenie sa. Občania Skubína nesúhlasia s touto stavbou vzhľadom k tomu, že sme si už dosť vytrpeli kvôli PD. Neviem prečo sa nemôžu využiť silážne jamy na dovoz trávy z pokosenych mestskych častí na PD, kde niektoré nie sú ani nevyužité. Na týchto parceliach chcú mladí ľudia chovať kone a oživiť tak prírodu a obnoviť aj agroturistiku, tak neviem či to niekomu vadí?... Prosím Vás o zistenie tejto nepríjemnej udalosti v prípade potreby sme ochotní spísať aj petíciu. Ďakujem za všetkych občanov Skuína.

Dátum: 24.07.2013

Vložil: Ľubica Laššáková

Titulok: Re:Žiadosť o poskytnutie informácie

Ahoj, Anka, keďže na túto tému som sa informovala priamo v ZARES-e, nejde o silážne jamy, ale o vybudovanie kompostoviska s pomerne slušnou technológiou po vzore firiem, ktoré takto fungujú na Morave a zamestnávajú okolo 30 ľudí. Aby sme neskákali rovnými nohami do niečoho, čomu sa obyvatelia bránia, požiadala som Ing. Krča ( riaditeľa ZARES-u) o možnosť pracovnej cesty na Moravu, aby samotní obyvatelia Skubína videli na vlastné oči, že nejde o "smetisko".Je možnosť pre 2-3 obyvateľov, ktorých si sami spomedzi seba vyberiete ako vašich zátupcov, vyšší počet obyvateľov nie je možné zobrať, pretože Ing. Krč pôjde s vami osobným autom. Máš na mňa aj telefonický kontakt, takže poprosím, ozvite sa, cesta na Moravu sa môže zrealizovať v septembri po dovolenkovom období.

Vyhľadávanie

Kontakt

Občianska rada Podlavice Skubín Miesto stretnutí a zasadnutí OR
Základná škola JGT Banská Bystrica - Podlavice
Gaštanová 12